06 grudnia 2022

12.12.2022 R. - Wszechnica Edukacyjna: "Dlaczego moje dziecko nie jest takie jak inne"

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Dlaczego moje dziecko nie jest takie jak inne – o profilach sensorycznych”   12 grudnia br. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzą:

Marta Wiernikowska – pedagog specjalny i filolog angielski, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytetu SWPS. Współpracowała z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, a także ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani i Fundacją Pomocy Ludziom  z Niepełnosprawnościami. Pracowała też z dziećmi w wieku przedszkolnym w Holandii. Obecnie wicedyrektor i nauczyciel wspomagający w Przedszkolu Integracyjnym nr 120. Pracuje programem Original Play.  Mama „Tygryska”.

Katarzyna Auguścik-Stępniak – fizjoterapeutka, terapeutka Integracji Sensorycznej, absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji na wydziale fizjoterapii. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie – Centrum Integracji Sensorycznej. Fizjoterapeutka pediatryczna z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi, które zdobyła na licznych wyjazdowych turnusach rehabilitacyjnych, w poradniach, żłobkach, przedszkolach ogólnodostępnych oraz integracyjnych. Obecnie fizjoterapeutka i terapeutka SI w Przedszkolu Integracyjnym nr 120 oraz w Centrum Mowy i Ruchu „Logospec”. Mama „Kubusia Puchatka”.

Każdy z nas jest inny. U podłoża różnic leżą nie tylko geny, osobowość, charakter czy środowisko, w którym przebywamy, ale także PROFIL SENSORYCZNY.  To właśnie ten profil pozwala odkryć mechanizmy determinujące niektóre nasze reakcje. Aby łatwiej było wyobrazić sobie, jakie cechy posiada osoba o danym profilu, dr Marta Wiśniewska zaproponowała porównanie ich do postaci z bajki „Kubuś Puchatek”. Podczas tego wykładu odkryjecie profil sensoryczny każdej z nich”.

M. Wiernikowska, K. Auguścik-Stępniak

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Forms:

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 9.12.