25 stycznia 2023

23.01.2023 Wszechnica Edukacyjna "Mózg w szkolnej ławce"

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Mózg w szkolnej ławce” 23 stycznia 2023 r. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzi dr Wojciech Glac - adiunkt w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego.

Naukowo zajmuje się tematyką uzależnień, natomiast jego największą pasją jest uczenie oraz popularyzacja nauki.

Ma na swoim koncie ponad 600 wykładów popularnonaukowych i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Od ponad 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście, które są największą w Polsce akcją popularyzatorską odbywającą się w ramach Brain Awareness Week.

Za swoją działalność otrzymał prestiżową nagrodę Popularyzatora Nauki w konkursie Serwisu Nauka w Polsce PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Uczenie się jest procesem, który w warunkach naturalnych realizowany jest przez mózg w sposób mimowolny i automatyczny. Dlaczego więc, kiedy uczniowski mózg znajdzie się w szkolnej ławce, uczenie się zaczyna być wyzwaniem zarówno dla niego samego, jak i nauczyciela? Co może zrobić uczeń i co może zrobić nauczyciel, aby uczeń mógł powiedzieć "umiem"? Konieczne jest spełnienie warunków, które skrywa akronim U.M.I.E.M. Jakie to warunki? Pogłówkuj, a kiedy spotkamy się podczas webinarium, zweryfikujesz swoją hipotezę, a przy okazji dowiesz się jak wykorzystać wiedzę o mózgu i zachodzących w nim procesach w praktyce szkolnej - z perspektywy ucznia i nauczyciela.”.

dr Wojciech Glac

Zgłoszenie na wykład poprzez formularz Forms:

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 20.01.