13 października 2023

13.10.2023 R. - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W piątek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych i wstępnych (tzw. zerówek). Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i oczywiście bohaterowie dzisiejszego dnia czyli uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w naszym liceum, zebrali się w sali gimnastycznej o godzinie 9.00. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przysięgi przez uczniów w obecności sztandaru szkoły. Tekst ślubowania przeczytała pani wicedyrektor Katarzyna Suszek – Urbańska i w ten symboliczny sposób wprowadziła młodych ludzi do grona czarniecczyków.
Obchody naszego szkolnego święta uświetniła obecność chóru, który odśpiewał pieśni „Gaudeamus igitur” oraz “Gaude Mater”, co nadało ślubowaniu podniosły nastrój. Ponadto podczas tegorocznego spotkania członkowie obecnego pocztu sztandarowego przekazali opiekę nad sztandarem szkoły młodszym koleżankom i koledze.
Następnie przemówienia wygłosili: pan dyrektor Marek Nocuła, przedstawiciele nowo wybranego Samorządu Szkolnego oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Marzena Toton. Oprócz ciepłych słów skierowanych do uczniów miała jeszcze do wręczenia upominki ufundowane przez Radę Rodziców, przewidziane dla wszystkich rozpoczynających naukę w XLVI Liceum Ogólnokształcącym.
Uroczystość zakończyła się krótką częścią artystyczną czyli piosenką wykonaną przez Natalię Sroczyńską z towarzyszeniem szkolnego chóru. Potem nastąpił moment, w którym odchodząca już para hetmańska pożegnała się z uczniami, życząc im powodzenia i przeżycia wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.