07 marca 2024

07.03.2024 R. XXVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY IM. WOJCIECHA KORFANTEGO - ELIMINACJE REGIONALNE W WARSZAWIE

7 marca 2024 r. uczniowie warszawskich liceów wzięli udział w eliminacjach regionalnych XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego organizowanych przez nasze liceum we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Uczestnicy wygłosili mowę na temat: „ Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować”.

Gościem specjalnym był p. Tomasz Kowalski - dyrektor biblioteki. Wystąpienia młodych mówców oceniali: p. Małgorzata Muter - wicedyrektor XLVI LO, p. Marta Ormaniec - aktorka, pedagog, p. Łukasz Rokick - pedagog, przewodniczący jury, p. Bożena Połacik - koordynator konkursu.

Do finału w Katowicach zakwalifikowali się Zuzanna Wiśniewska z LO im. Bolesława Limanowskiego i Maria Zbożeń z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, trzecie miejsce zajęła Małgorzata Wicińska, wyróżnienie otrzymała Jolanta Gadecka. Doceniona przez publiczność została Wiktoria Grabińska. Gratulujemy wszystkim! Powodzenia w Katowicach!

Koordynator – p. B. Połacik