11 kwietnia 2024

11.04.2024 R. SWIĘTO JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO W CZARNIECKIM

Dnia 11.04 w czwartek w naszej szkole odbył się dzień języka hiszpańskiego. Klasy dwujęzyczne i bloki językowe przygotowały szereg atrakcji dla uczniów z całej szkoły. Uczestnicy mieli okazję spróbować babeczek, posłuchać hiszpańskiej muzyki i przede wszystkim wziąć udział w konkursie „Podchody”. W trakcie konkursu zainteresowani musieli sprostać wielu wyzwaniom i popisać się swoją wiedzą o kulturze i języku hiszpańskim. W trakcie lekcji oraz przerw uczniowie musieli wypełniać tabelę i zbierać w niej pieczątki za wykonywanie zadań i uczestnictwo w aktywnościach, w których skład zaliczaliśmy: Quiz – kulturoznawstwo, Familiada, Koło Fortuny, Gra „memory”, „Muzyka Karaibska” , „Fernando” , „Kahoot” oraz „Jaka to Melodia?” . Konkurencje dały chętnym okazje na popisanie się swoją wiedzą i nauczeniu się nowych, ciekawych rzeczy. Ci, którzy przygotowali się najlepiej i uzyskali najwyższe wyniki, wygrali nagrody. Całe wydarzenie znakomicie wpisuje się w ideę szerzenia kultury krajów hiszpańskojęzycznych i rozwija nasze zainteresowania odkrywaniem nowych rzeczy. Szczególnie podziękowania należą się klasom zaangażowanym w organizację oraz Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród dla zwycięzców.