06 czerwca 2024

06.6.2024 SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI

Uczniowie z klasy III AN, II F i II BM wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

Uczniowie zwiedzili Wyższą Szkołę Filmową w Łodzi. O szkole, o studentach i wykładowcach i o rekrutacji obszernie i ciekawie opowiedział pracownik uczelni, Pan Jan Ledworowski (Koordynator Zajęć Praktycznych i Warsztatów)

Wyjątkowego smaku naszej wizycie dodał fakt, że w trakcie zwiedzania szkoły dotarła do nas wiadomość, że jeden z uczniów – Karol Mikołajczyk z III AN – zdobył trzecią nagrodę w „Warszawskim Uczniowskim Festiwalu Filmowym – Pokolenia!”.

Dzięki uprzejmości dr hab. Macieja Kędzielawskiego grupa mogła skorzystać z wyjątkowej okazji – udaliśmy się na plan filmu „Pojedynek” (aktualnie realizowany film o Katyniu w reżyserii Ł. Palkowskiego). Uczniowie mogli obejrzeć plan filmu i zapoznać się z „kuchnią” scenografii filmu. Po planie filmowym oprowadził nas i objaśnił osobiście wybitny scenograf i autor scenografii do filmu (jest to jedna z największych dekoracji filmowych jakie powstały w ostatnich latach w Polsce.), Pan Wojciech Żogała.

Opiekunowie: M. Zając i T. Jabłońska