22 lipca 2024

25.07.2024 R. Plenerowy warsztat varsavianistyczny – początki bibliotek publicznych w Warszawie

25.07.2024 - 11.00

ul. Skaryszewska 8, przed szkołą

Zapraszamy na plenerowy warsztat varsavianistyczny szlakiem początków bibliotek publicznych w Warszawie realizowany w ramach projektu „Śladami Englertówki. Jak narodziła się pierwsza Czytelnia Naukowa w Warszawie?”.

Projekt jest realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego.

Trasa: Skaryszewska 8 – Otwocka 3 – Siarczana 6 – ks. Ziemowita 16 – Mieszka I.

Na trasie pojawi się m.in. gmach z ul. Otwockiej (kiedyś Czytelnia dla Dzieci, w okresie II wojny światowej komisariat policji, a krótko po wojnie Ratusz Warszawy).

Przewodnik: Krzysztof Gajda, varsavianista, prezes Stowarzyszenia Pozostałości Obrony Warszawy „Kolejka Marecka”.