03 października 2024

3.10.2024 R. WARSZTATY „JAK WYKORZYSTAĆ FOTOGRAFIE I ARCHIWA SPOŁECZNE W EDUKACJI”

W czwartek 3 października 2024 r. dwie nauczycielki 46.LO uczestniczyły w warsztatach „Jak wykorzystać fotografie i archiwa społeczne w edukacji” w ramach projektu „Targówek. Wspomnienia do ocalenia” zorganizowanych przez Centrum Archiwistyki Społecznej oraz ARTHAUS Kołowa.

Spotkanie poświęcone było metodom korzystania z archiwów społecznych w pracy z młodzieżą. Uczestnicy znaleźli odpowiedz na pytanie czym są archiwa społeczne i jaki jest charakter zbiorów tych archiwów. Ponadto poznali problem wykorzystania fotografii w edukacji szkolnej.

Warsztat odbyły się w dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje.

Szkolenie miało miejsce w Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek przy ul. św. Wincentego 85.

Przygotowała - M. Muter