Europa i sztuka. Śladami Canaletto. Projekt trójstronny – Warszawa – Drezno – Konstanca.

W roku szkolnym 2022/2023 z inicjatywy 46 Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęto realizację projektu Europa i kultura. Śladami Canaletto. Projekt było sponsorowany przez PNWM (Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży).

W ramach programu ponad 30 uczestniczących w projekcie uczniów zwiedziło 3 miasta: Warszawa, Drezno, Konstanca. Uczniowie poznali także muzea tych miast oraz obejrzeli dzieła mistrza Canaletto.

Uczniowie, niczym Canaletto, pozostawili po sobie nowoczesne weduty. Nowoczesne, ponieważ pędzel zamienili na aparaty fotograficzne.

Uczestnicy zapoznali się także z kulturą poszczególnych państw i spędzili wiele godzin na wspólnych rozmowach.

Poniżej sprawozdanie-wideo z wymiany.

Kierownik projektu: Marek Zając

Opiekun: Mirosława Chmielewska-Dryszel