21 marca 2022

21-26.03.2022 R. SZKOLENIOWY NAUCZYCIELI W RUMUNII - ERASMUS +

W dniach 21-26.03.2022 r. czworo nauczycieli 46.LO uczestniczyło w wyjedzie szkoleniowym do Rumunii w ramach projektu Erasmus + „Dwujęzyczne Trzy Morza”. Miejscem realizacji przedsięwzięcia była nadmorska miejscowość – Konstanta. W ramach szkolenia uczestnicy poznali szkołę partnerską Collège National « Mircea cel Bătrân » w Konstancie, gdzie obserwowali lekcje francuskiego, angielskiego i niemieckiego. Odwiedzili też Szkołę Saint Andrew nr 3 w Mangalii oraz udali się z wizytą do Alliance Française w Constancie. Cudownym doświadczeniem było poznanie przeszłości Rumunii, co stało się możliwe dzięki wizycie w historycznym miejscu Histrii, najstarszym mieście w kraju i wizycie w Muzeum Archeologii "Callatis" w Mangalii. W drodze powrotnej udało się spędzić kilka chwil w stolicy kraju – Bukareszcie, który rzeczywiście robi wrażenie. Najpiękniejszym wspomnieniem uczestników wyjazdu jest serdeczność i gościnność gospodarzy i piękno Morza Czarnego.

Koordynator projektu – p. M. Zając